Czerwiec 2014

Utworzono dnia 27.06.2014

3.06.

Już pachnie latem, ale do końca roku zostało kilkanaście dni nauki. Żeby skrócić czas oczekiwania na wakacje, panie I. Czertowicz, M. Chrześcijańska, A. Roszkowska i

`O. Sołdaczuk zabrały dzieci na wycieczkę do Fromborka. Uczniowie zwiedzili Katedrę, Muzeum Kopernika, byli w planetarium i w porcie. Starczyło czasu na małe zakupy i lody. Wszyscy wrócili do domu w wyśmienitych humorach. Trzeba teraz pomyśleć, gdzie pojechać w przyszłym roku.

13.06.

W dodatku piątek. Mimo takiej daty i nie najlepszej pogody nasz tradycyjny festyn rodzinny udał się znakomicie. Może to zasługa gości, których zaprosiła pani dyrektor. Bawili się z nami rodzice, burmistrz, pan Kazimierz Szewczun, sołtys, pan Mieczysław Link i radny, pan Józef Książek. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców piękne piosenki , wiersze

i laurki. Można było zdobyć wiele nagród w różnych konkursach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ogromna, dmuchana zjeżdżalnia. Jak co roku, pan Mirek grillował pyszne kiełbaski, a mamy upiekły wspaniałe ciasta. Szkoda tylko, że około 13.00 deszcz wygonił nas do domu. Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i pomoc w przygotowaniu imprezy.

17.06

Przyjechali do nas przedstawiciele Pomorskiego Oddziału KRUS, aby wręczyć nagrody laureatom konkursu plastycznego „Nie podchodź zuchu do maszyn w ruchu”. Otrzymali je :Magda Skurtys, Paulina Łomiak, Adaś Soładczuk, Kacper Skurtys i Igor Jarzembiński. Serdecznie wszystkim gratulujemy. Dodam tylko, że celem konkursu było przestrzeganie przed niebezpiecznymi zachowaniami w pobliżu maszyn rolniczych.

27.06.

Dzień na który czekaliśmy od pierwszego września. Koniec roku! Po mszy zebraliśmy się na uroczystym apelu, szczęśliwi, uśmiechnięci, i to nie tylko z powodu wakacji. W tym roku wszystkie dzieci otrzymały promocję do następnej klasy. 15 uczniów klasy VI otrzymało świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Najlepsi, podczas apelu, dostali wiele nagród i wyróżnień. W tym roku po raz pierwszy wręczono Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bruku przyznawaną za wzorowe zachowanie i dobre wyniki w nauce. Jej pierwszym laureatem został Bartek Górczyński. Serdeczne gratulacje! Zanim dzieci rozeszły się do domów, obejrzały dwa filmy mówiące o zasadach bezpiecznego zachowania się na wsi.

Wszystkim życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!