14 lutego 2018 roku

Utworzono dnia 15.02.2018

Przegląd kabaretów szkolnych

14 lutego klasa VII kolejny raz mogła pokazać swoje zdolności aktorskie podczas przeglądu kabaretów szkolnych w Dzierzgoniu. Pod kierunkiem swojego wychowawcy p. Sebastiana Cierlickiego, uczniowie przygotowali dowcipny występ pt. „Gdy Amor śpi”. Chociaż po feriach czasu na przygotowania było bardzo mało (3 dni) a część uczniów zaangażowana była także do innych występów i obowiązków (spektakl o odzyskaniu niepodległości, pomoc w kawiarence walentynkowej), to siódmoklasiści świetnie poradzili sobie w roli aktorów kabaretowych. Mieli także możliwość zobaczenia w podobnej roli swoich rówieśników z pozostałych szkół w gminie. Miło patrzeć jak nasi podopieczni rozwijają swoje talenty.

Poczta walentynkowa

W Dzień Świętego Walentego w szkole rozdano pocztę walentynkową. To wydarzenie zawsze dostarcza wielu emocji, zwłaszcza tym, których Amor wprost obsypał okolicznościowymi kartkami i serduszkami. Biskup Walenty z Terni w Umbrii, który właśnie 14 lutego 269 roku  został ścięty za wiarę w Chrystusa  i którego w kościele katolickim uznano za patrona epileptyków i zakochanych, byłby zapewne zdziwiony, że właśnie w taki sposób czci się jego pamięć.

GALERIE:

Poczta walentykowa

Przegląd kabaretów

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.