20 pażdziernika - dzień pełen wrażeń

Utworzono dnia 26.10.2017

Zawody sportowe

Zawodnicy naszej szkoły uczestniczyli w ostatnim tygodniu w kilku turniejach drużynowych. Zarówno w rozgrywkach unihokeja w Dzierzgoniu, jak i piłki nożnej halowej, nie powiodło nam się najlepiej. Szczególny niedosyt odczuliśmy z powodu porażki w półfinałach wojewódzkich, do których tak niedawno awansowaliśmy nie przegrywając żadnego meczu… Może to zła passa a może brak kilku zawodników, których rozgrywki ominęły w większości przypadków z powodu doznanych kontuzji.

Wycieczki do teatru

Siódmoklasiści już dwukrotnie w tym roku mieli okazję obejrzeć przedstawienia teatralne w Elbląskim Teatrze im. Aleksandra Seweruka. Najpierw pod opieką pani Agnieszki Piotrowskiej pojechali na sztukę o Mozarcie, zatytułowaną: „Amadeusz”  z Piotrem Boratyńskim w roli tytułowej a 20 października z panią Krystyną Pawlak podziwiali „Balladynę” w reżyserii Janusza Wiśniewskiego. Niektórym uczniom takie spotkanie z lekturą podoba się o wiele bardziej, niż tylko przeczytanie dramatu Słowackiego.

Dzień Krajobrazu

Przypadający na 20 października Dzień Krajobrazu zaakcentowaliśmy zielonymi elementami ubioru. Tego dnia obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez panią Halinę Jankowską - Wójcik, z której wiele dowiedzieliśmy się na temat krajobrazu naturalnego oraz tego, który powstał w skutek działalności człowieka. Uczniowie klasy IV na lekcji przyrody odbyli 45 minutowy spacer, podziwiając krajobrazy najbliższej okolicy. O walorach artystycznych krajobrazu rozmawiała z uczniami także pani Olga Sołdaczuk, która zaprezentowała prace plastyczne wykonane przez kilka naszych uczennic podczas warsztatów malarskich. Na warsztaty wyjazdowe pani Olga zabrała utalentowane dziewczęta nad Wisłę we wcześniejszym terminie, gdzie oprócz pleneru malarskiego, zwiedziły także Muzeum Wisły w Tczewie.

DZIEŃ KRAJOBRAZU

Utworzono dnia 27.10.2017, 20:20