75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Utworzono dnia 21.04.2018

75 lat temu ludność getta warszawskiego na wieść o planach likwidacji przez hitlerowców getta, wznieciła powstanie. By oddać hołd bojownikom o wolność, przystąpiliśmy do akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Klasy: V, VI i VII pod opieką pani Ewy Antonowicz przygotowały tematyczne plakaty i obejrzały film: „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943r.”. Projekcja filmu była przyczynkiem do ogólnej dyskusji na temat pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie a zarazem największego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Uczniowie  własnoręcznie wykonali wg wzoru papierowe żonkile- symbole szacunku dla walczących i pamięci o powstaniu. Jak na akcję społeczno-edukacyjną przystało, wolontariusze: Edyta Bober, Adrianna Skrzeczkowska i Szymon Górczyński z ramienia szkoły przypominali o wydarzeniu lokalnej społeczności rozdając żółte żonkile.

Żonkile

Utworzono dnia 21.04.2018, 17:02