Dzień Babci, Dzień Dziadka

Utworzono dnia 22.01.2018

Babciu i dziadku ufajcie wnukom

Oni na pewno szklanek nie stłuką.

Oni esencję zaleją wrzątkiem

I stół nakryją czystym obrusem.

Oni to wszystko zrobią na piątkę.

A może nawet na piątkę z plusem.

A nie mówiłam? Już jest herbatka.

Szklanka dla babci, szklanka dla dziadka.

Dzisiaj w szkole dzieciaki uwinęły się jak w wierszu (powyższy fragment) Wandy Chotomskiej   i przygotowały dla swoich ukochanych Babć i Dziadziusiów smakołyki przy herbatce i kawie. Jednak zanim nasi wyczekiwani goście zasiedli do poczęstunku, obejrzeli przygotowany specjalnie dla Nich występ. Dla seniorów śpiewali i tańczyli starsi i młodsi uczniowie, recytowano wierszyki, odgrywano zabawne scenki, jednak atrakcją dzisiejszego występu było przedstawienie klasy III. Dzieciaki zagrały całkiem realnie… wnuczęta, którym trzeba było przypomnieć, że babcie nie są tylko po to, by wykorzystywać ich poświęcenie. Wszyscy chyba zgodzą się z przekazem sztuki, że dzieci także mogą zatroszczyć się o swoje Babcie. Dziękujemy Babciom i Dziadkom za przybycie a paniom M. Chrześcijańskiej, I. Czertowicz i O. Sołdaczuk za przygotowanie części artystycznej.

Dzień Babci, Dzień Dziadka

Utworzono dnia 22.01.2018, 19:27