Dzień Matematyki

Utworzono dnia 15.03.2018

15. 03. obchodziliśmy Dzień Matematyki. Najpierw 16 uczniów przystąpiło do testów w kategoriach wiekowych: Maluch, Beniamin, Kadet, na rozwiązanie których przeznaczono 75 minut. Ten międzynarodowy konkurs matematyczny,  popularny „Kangur”, corocznie jest organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Dla wszystkich uczniów w szkole, panie Ewa Antonowicz i p. Halina Jankowsk-Wójcik przeprowadziły konkurs: „Matematyka od kuchni” specjalnie przygotowany na Dzień Matematyki 2018 przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Zabawa z matematycznymi łamigłówkami (w tym roku wszystkie traktowały o jedzeniu) miała formułę zawodów, przeprowadzonych najpierw dla dzieci młodszych, następnie dla starszych. Drużyny, które rozwiązywały po 12 zadań, składały się z reprezentantów różnych klas i zdobywały punkty za kolejne poprawne rozwiązania. Rywalizacja była wyrównana a najlepsi mogą szczycić się mianem tęgich głów w dziedzinie bądź co bądź MATEMATYKI - KRÓLOWEJ NAUK.

Dzień Matematyki

Utworzono dnia 15.03.2018, 20:28

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.