Dzień Poezji w Pierwszy Dzień Wiosny

Utworzono dnia 21.03.2018

Od 1999 roku 21 marca ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Poezji ma promować czytanie, pisanie, publikowanie i nauczanie poezji. W naszej szkole właśnie tak świętujemy nadejście WIOSNY od wielu lat. Niezmiennie organizatorką i prowadzącą Dzień Poezji była i w tym roku pani Iwona Czertowicz. Po muzycznym wprowadzeniu, na tle tematycznej dekoracji wystąpili chętni uczniowie i nauczyciele z kolejnych klas. Były wiersze znane bardziej lub mniej, deklamowane indywidualnie lub z kolegami a także utwory  autorskie naszej młodzieży. W końcu posiadanie patrona szkoły w osobie tak znamienitej pisarki, jaką jest Wanda Chotomska zobowiązuje!

Oczywiście poezja nie przesłoniła nam WIOSNY! Było jej trochę w recytacjach, ale po więcej jej przejawów poszliśmy na spacer. Choć dobrze było mieć czapkę na głowie z powodu zimnego wiatru, dostrzegliśmy wyraźnie jej bliskość. Tradycyjne w naszym przypadku palenie Marzanny dodatkowo gwarantuje pożegnanie zimy na dobre.

GALERIE:

POWITANIE WIOSNY

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.