Dzień Sportu

Utworzono dnia 19.06.2017

19 czerwca dzieci przyszły do szkoły bez tornistrów, ponieważ na ten dzień przygotowanych było wiele innych zadań, do których książki i zeszyty by się nie przydały. Po pierwsze mieliśmy Dzień Sportu! Choć dzieci rywalizowały w kategoriach: Dziewczęta oraz Chłopcy z podziałem na klasy młodsze i starsze to punkty za wyniki w kolejnych sprawnościach liczone były indywidualnie. Najlepszym sportowcem naszej szkoły został Szymon Górczyński z klasy VI.

Tego dnia odbyły się także wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym na kolejny rok  wybrano Szymona Górczyńskiego z klasy VI, jego zastępcą została Edyta Bober z klasy VI, która zdobyła tylko sześć głosów mniej od kolegi. Do rady SU weszła Gabrysia Tomczak z klasy IV (2 głosy mniej od Edyty), która w tym roku przygotowała najlepsze plakaty wyborcze. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w następnym roku.

Odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Wandzie Chotomskiej. Pani Elżbieta Sobocińska  przeprowadziła konkurs w dwóch kategoriach wiekowych. Laureaci I etapu stanęli dzisiaj do pojedynku „Jeden z dziesięciu”. Spośród zawodników z klasy II i III najlepsza okazała  się Lena Kulik z klasy II, która pokonała sporą ilością punktów koleżanki z klasy III:  Nikolę Kolasę (II miejsce) i Amelię Langowską (III miejsce). Wśród uczniów starszych najlepsza była Emilia Klemarczyk z klasy VI, która pokonała w finale Gabrysię Tomczak z klasy IV (II miejsce) i Edytę Bober z klasy VI (III miejsce). Gratulujemy wyników oraz dużej wiedzy o przyszłej patronce.

Donosimy także, iż kolejni uczniowie egzaminowani przez pana Sebastiana Cierlickiego zdobyli dzisiaj uprawnienia do poruszania się na rowerach w ruchu drogowym. Kartę Rowerową otrzymają uczniowie, którzy ukończyli już 10 lat, wykazali się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego oraz sprawnie pokonali  rowerowy tor przeszkód. Gratulujemy.

19.06.2017 - Dzień Sportu

Utworzono dnia 19.06.2017, 20:59