Dzień Sportu

Utworzono dnia 19.06.2018

W Dzień Sportu, który odbył się 19 czerwca na szkolnym boisku w Bruku dominowały barwy narodowe, gdyż w ten sposób chcieliśmy zaakcentować początek gry polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata. Plan dnia propagującego aktywny styl życia obfitował w ciekawe wydarzenia. Od rana uczniowie, którzy w tym roku ukończyli już 10 lat ubiegali się o Kartę Rowerową pokonując tor przeszkód na rowerze i odpowiadając na pytania z zasad ruchu drogowego.

W międzyczasie kolejne klasy brały udział w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok 2018/19. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego na kolejny rok szkolny został Szymon Górczyński z klasy VII, do Rady Samorządu weszli też Edyta Bober z klasy VII, Nikola Kolasa z klasy IV oraz Lena Kulik z klasy III.

Zajęcia sportowe zaczęły się od ćwiczeń na trampolinach, które poprowadziła dla nas p. Ania Huderewicz. Amatorów skakania nie brakowało wśród uczniów i ich opiekunów.  Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia zumby, które prowadził kolejny nasz gość- p. Marta Demko. Obu paniom serdecznie dziękujemy za to, że nieodpłatnie zechciały z nami potrenować, czym bardzo uatrakcyjniły nam czas. Przez resztę dnia wytypowane drużyny brały udział w rywalizacji międzyklasowej w grach zespołowych i sztafecie biegowej.

Ważnym punktem dnia było zakończenie programu „Mały Mistrz”, w którym uczniowie klasy III uczestniczyli od klasy I z wychowawczynią, p. Iwoną Czertowicz i p. Sebastianem Cierlickim. W ramach programu finansowanego przez Ministerstwo Turystyki i Sportu, jego uczestnicy zdobywali umiejętności z różnych dyscyplin a szkoła otrzymała nowy sprzęt sportowy. Wszystko po to, by promować aktywny styl życia, co w konsekwencji ma zapobiegać wadom postawy. Nasi Mistrzowie z klasy III uhonorowani zostali dyplomami i tytułami Małych Mistrzów. Mali sportowcy otrzymali także gratulacje od pani dyrektor Dominiki Kulik oraz kolejnego gościa - pani Burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej, która życzyła dzieciom rozwijania sportowych pasji.

Jak przystało na Dzień Sportu, trzeba było zadbać o posiłki regeneracyjne i odpowiednie nawadnianie, dlatego poczęstunek składał się ze zdrowych owoców. Specjalne podziękowania składamy p. Mariuszowi Hoffmannowi, który kolejny raz zafundował napoje dla dzieci.

Dzień Sportu

Utworzono dnia 19.06.2018, 17:28

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.