Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

Utworzono dnia 12.06.2018

Działanie finansowane w ramach programu "Niepodległa".

Dnia 11 czerwca w ramach bloku zadań związanych ze 100- leciem Odzyskania Niepodległości, pani Olga Sołdaczuk zorganizowała w naszej szkole Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Na konkurs licznie przybyli uczniowie ze Szkoły im. Tysiąclecia Państwa Polskiego z Dzierzgonia oraz uczennica ze Szkoły im. Świętego Wojciecha w Bągarcie. Dzieci przyjechały do nas pod opieką dyrektorów: p. Katarzyny Przybysz, p. Wincentego Szulgi oraz nauczycieli muzyki- pana Ryszarda Świdra i Władysława Szewczuna. W jury zasiedli goście z Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, panie: Bożena Chabowska, Magdalena Grodecka i Elżbieta Lipska.

Uczniowie zaprezentowali swoje utwory, po czym podczas obrad jury mieli czas na słodki poczęstunek i integrację z kolegami na boisku szkolnym. Przepyszne ciasta upiekła specjalnie dla nas pani Ewa Siecińska, której bardzo dziękujemy za te wspaniałe rarytasy. Jury przyznało I miejsce szkole z Bągartu, której uczennica z klasy V pięknie wykonała „Balladę katyńską”, II miejsce otrzymała Szkoła z Dzierzgonia a trzecie nasza. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i wspólnie spędzony czas.

Konkurs Piosenki Patriotycznej

Utworzono dnia 12.06.2018, 09:38