Katarzynki 2017

Utworzono dnia 28.11.2017

24 listopada uczestniczyliśmy w pierwszym dniu obchodów święta patronki naszej gminy- świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. W obecności zaproszonych gości z lokalnych instytucji samorządowych i kościelnych, laureatów konkursu plastycznego oraz przedstawicieli DOK-u i MRG w sali konferencyjnej Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu, nasi uczniowie z klasy VII wystawili przedstawienie: „Kareta z piernika”. Inicjator trzynastych już z kolei Katarzynek - pan Dariusz Browarczyk zaprosił naszych aktorów wraz z p. Elżbietą Sobocińską, gdyż w wystawionym utworze Wandy Chotomskiej pojawiły się pierniki (rozdawane podczas tego święta)  a bohaterką była imienniczka patronki Dzierzgonia - Kasia. Publiczność (od przedszkolaków do seniorów) gromkimi oklaskami nagrodziła naszą młodzież. Cieszyliśmy się także z nagrody dla Julii Tomczak z VI klasy, która została laureatką konkursu plastycznego w kategorii klas IV- VI. Po rozdaniu nagród i podziwianiu wystawy prac, wszyscy udali się pod pomnik św. Katarzyny, gdzie zrobiono pamiątkowe zdjęcia a dzięki przygotowanej planszy można było nawet wcielić się w postać świętej patronki.

Katarzynki 2017

Utworzono dnia 28.11.2017, 06:21

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.