Pasowanie pierwszoklasistów w Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 12.10.2018

Raz do roku świętujemy dzień, w którym trochę dłużej rozmyślamy o pracownikach szkoły. Trafnie już przed laty Jan Zamoyski powiedział: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, dlatego w Dniu Edukacji Narodowej pochylamy się z szacunkiem przed tymi, od których w dużej mierze zależy kształtowanie przyszłych pokoleń mądrych, dobrych Polaków.

Pani Dyrektor Dominika Kulik podziękowała za pracę czynnym jak i emerytowanym pracownikom szkoły w Bruku oraz złożyła życzenia satysfakcji i sukcesów w pracy z uczniami. Zaprosiła także wszystkich zebranych na Uroczystość Poświęcenia i Nadania Sztandaru, która odbędzie się 26 października.

Przybyła na uroczystość Pani Elżbieta Domańska - Burmistrz Dzierzgonia złożyła życzenia w imieniu władz samorządowych i uhonorowała panią dyrektor nagrodą za działania podejmowane w celu podnoszenia jakości pracy w coraz piękniejszej placówce.

Obecnym jak i emerytowanym pracownikom, klasa VI w imieniu wszystkich uczniów podziękowała pięknym występem za ich żmudny trud. Ciekawy, dowcipny montaż słowno–muzyczny młodzi artyści przygotowali pod czujnym okiem pani Ewy Antonowicz i Olgi Sołdaczuk.

Po raz siedemdziesiąty od założenia szkoły przyjęto w poczet braci uczniowskiej nowych pierwszoklasistów. Egzamin przygotowany przez starszych kolegów nasi najmłodsi zdali celująco. Także swoim występem udowodnili, że umieją bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły, znają „Katechizm polskiego dziecka” i wiedzą, jakie obowiązki ma UCZEŃ. Po urzekającym występie, do którego swoich wychowanków przygotowała pani Iwona Czertowicz, nastąpiło Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bruku.

Po oficjalnych uroczystościach, pierwszoklasiści dzielili się wrażeniami ze wzruszonymi rodzicami i wychowawczynią w swojej klasie. Byli pracownicy natomiast mieli okazję spotkać się z aktualnym personelem przy cieście i kawie na rozmowach o tym, jak naszej szkole70 lat minęło....

Pasowanie pierwszoklasistów 2018

Utworzono dnia 12.10.2018, 19:46