Utworzono dnia 23.03.2017

21 marca, w dniu rozpoczynającym kalendarzową wiosnę odbyło się kolejne SPOTKANIE Z POEZJĄ, które prowadziła pani Iwona Czertowicz - inicjatorka tychże spotkań. W tym roku wybór poezji zawęziliśmy do jednej autorki - Wandy Chotomskiej. Przygotowane wiersze zaprezentowali zarówno pracownicy jak i uczniowie gromko oklaskiwani przez publiczność.

Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy połączone siły klas VI, V i IV w występie pełnym postaci zwiastujących nadejście Wiosny, przygotowanym przez p. Halinę Jankowską - Wójcik z pięknymi piosenkami w wykonaniu klasy III (podopieczni p. Agnieszki Roszkowskiej). Publiczności bardzo podobały się zwłaszcza przebrania kolegów - aktorów. Po występie udaliśmy się do kościoła na rekolekcje wielkopostne. Po ich zakończeniu mogliśmy uczynić zadość wiosennej tradycji pochodu z Marzanną i spalenia tej Zimowej Panny, by na dobre Wiosna mogła u nas zagościć. Dzień był wypełniony licznymi zdarzeniami, które bardzo uszczupliły ilość lekcji, co w Dniu Wagarowicza dla nikogo nie było powodem zmartwienia.

GALERIE:

Powitanie Wiosny