Podziękowania dla Służby Zdrowia

Utworzono dnia 13.04.2018

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia (7 kwietnia) oraz Dzień Służby Zdrowia (10 kwietnia). Święta te mają na celu zwrócić uwagę na najważniejsze problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Są też okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim pracownikom Służby Zdrowia za niesioną pomoc medyczną, za działania prozdrowotne, za przynoszenie ulgi w cierpieniu i cierpliwe pochylanie się nad pacjentem.

Z tej okazji, 13 kwietnia piąta klasa przygotowana przez p. Ewę Antonowicz i p. Magdalenę Komorowską wystąpiła w przedstawieniu, które w sposób humorystyczny traktowało o jakże ważnych sprawach zdrowia. Jest ono tak cenne, że mamy obowiązek dbać o higienę, właściwe odżywianie i odpowiedni tryb życia, by zachować je jak najdłużej. Gościem honorowym na tej uroczystości była nasza szkolna pielęgniarka - pani Krystyna Motycka, której dziękujemy za opiekę nad naszą szkolną dziatwą i na ręce której składamy podziękowania całej, zwłaszcza lokalnej Służbie Zdrowia.

Kontynuacją apelu były zajęcia poprowadzone przez p. Magdalenę Komorowską w klasach I i III, dotyczące dbałości o zęby. Dzieci obejrzały film o prawidłowym, skutecznym szczotkowaniu ząbków, na podstawie którego uzupełniały arkusz ćwiczeń zatytułowany: Niesamowity świat higieny ustnej”. Mamy nadzieję, że ta nauka pozwoli im w praktyce uniknąć wielu niepotrzebnych kłopotów z bolącymi zębami.

Światowy Dzień Zdrowia

Utworzono dnia 13.04.2018, 21:54