Program „Lekki Tornister”

Utworzono dnia 17.03.2017

Lekki Tornister to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, skierowana do uczniów młodszych klas szkół podstawowych i dotycząca profilaktyki wad postawy. Do programu przystąpiły klasy II i III, które w ramach zajęć matematycznych, polonistycznych oraz wychowania fizycznego ważyły tornistry, sprawdzały ich zawartość pod kątem przydatności (lub nie) do szkoły, wykonywały ćwiczenia gimnastyczne wzmacniające kręgosłup i bawiły się przy piosence o lekkim tornistrze. Uczniowie słuchali także bajki pt.: „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka”, zapoznali się (jak również ich rodzice) z „10 zasadami zdrowego kręgosłupa” oraz rozwiązywali tematyczne rebusy, krzyżówki, zadania… Nasza szkoła stwarza dzieciom możliwość odciążenia tornistrów, bowiem uczniowie wszystkich poziomów posiadają w swoich klasach szafki, w których mogą zostawiać swoje materiały papiernicze, przybory do malowania, stroje gimnastyczne oraz zaszyty     i książki, jeśli akurat nie są potrzebne do pracy domowej.

„Lekki Tornister”

Utworzono dnia 17.03.2017, 20:28

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.