Projekt PSZOK

Utworzono dnia 26.10.2017

Szkolni liderzy wyznaczeni wcześniej do udziału w projekcie ekologicznym pilotowanym w naszej gminie przez Łucję Ptaszyńską we wtorek 17 października udali się na wycieczkę pod opieką pani Marii Chrześcijańskiej. Wraz z liderami innych szkół   z gminy, Martyna Brzezińska, Nikola Kolasa, Gabriela Tomczak i Szymon Górczyński w dzierzgońskim Urzędzie Gminy obejrzeli prezentację i uczestniczyli w warsztatach dotyczącym segregowania odpadów. Tego dnia, młodzieży została symbolicznie przekazana władza nad gminnym PSZOKiem, po czym udano się autokarem do podkwidzynskiej Gilwy Małej, gdzie znajduje się Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Na miejscu uczestnicy pod okiem przewodników zwiedzali zakład, poznając cały proces przetwarzania śmieci, ich selekcji, demontażu odpadów wielkogabarytowych, kompostowania odpadów biologicznych. Chociaż tego dnia liderzy PSZOKu nie uczestniczyli w szkolnych lekcjach, nauczyli się wielu ważnych rzeczy.

PSZOK - wycieczka

Utworzono dnia 28.11.2017, 19:33