RYMCERZE w naszej szkole

Utworzono dnia 05.03.2019

5 marca w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bruku gościliśmy rapera Bęsia oraz Dj Yonasa, którzy tworzą zespół o nazwie Rymcerze. Wraz z Fundacją Edukacja z Wartościami realizują projekt mający na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń związanych z używkami i propagują wartości chrześcijańskie. Jak sami podkreślają: „Zależy nam, aby każdy nastolatek w Polsce usłyszał przekaz: NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!” Podczas spotkania raperzy przestrzegali przed wpływem „złego towarzystwa”, sięganiem po wszelkiego rodzaju używki, narażaniem się na bezcelową wegetację i zniszczenie. W zamian wskazywali młodzieży możliwość budowania swej przyszłości na fundamencie solidnej nauki, rozwijaniu talentów i otaczaniu się osobami, które wspierają rozwój… Zachęcali także do zdecydowanej asertywności wobec zagrożeń i wyboru własnej, lepszej drogi życiowej jako możliwości realizacji swoich celów i spełniania marzeń. Zasady, które szkoła stara się wpajać wychowankom na co dzień, goście przekazali w zupełnie inny sposób. Podzielili się swoimi trudnymi doświadczeniami życiowymi, mówiąc o przezwyciężaniu nałogów i wychodzeniu z toksycznego środowiska oraz śpiewając a raczej rapując utwory poświęcone temu tematowi. Wszystko w prostych słowach, w młodzieżowym slangu, w interakcji z uczniami oraz, pomimo trudnego zagadnienia, z ogromnym poczuciem humoru. Była też okazja do spontanicznego zaprezentowania talentów przez kilku uczniów, przez co prowadzący zachęcali do utwierdzania się w przekonaniu o swoich możliwościach, poczuciu własnej wartości oraz przezwyciężaniu lęków. Na uwagę zasługuje fakt, iż idole wskazują młodym środowisko rodzinne i szkolne jako najbardziej zatroskane o ich przyszłość. Jest to fakt oczywisty, lecz dla młodych nabiera znaczenia dopiero, gdy potwierdzają go inni, nie sami rodzice i nauczyciele, od których ciągle słyszą takie zapewnienia. W dobie upadku autorytetów, jest to duże wsparcie dla wszystkich opiekunów i wychowawców. Dziękujemy teamowi Rymcerze za tchnienie w uczniów nowej motywacji do nauki, do pracy nad rozwijaniem talentów, do… ogólnego progresu w swoim życiu. Składamy podziękowania pani Magdalenie Komorowskiej za zainicjowanie serii spotkań z raperami w szkołach na terenie gminy Dzierzgoń oraz pani dyrektor Dominice Kulik za umożliwienie spotkania w naszej szkole.

Rymcerze

Utworzono dnia 05.03.2019, 15:59

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.