Sztafeta STO na STO

Utworzono dnia 28.11.2018

W ramach obchodów uroczystości 100-lecia Odzyskania Niepodległości wzieliśmy udział w konkursie powiatowym organizowanym przez Zespół Szkół w Czerninie pt. „ Sztafeta STO na STO”. Naszą szkołę reprezentowała 4 osobowa drużyna w składzie: Hubert Tomczak kl. V, Gabrysia Tomczak kl. VI, Antosia Klemarczyk kl. VI, Kamil Mątecki kl. VII.

Celem konkursu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, pogłębienie wiedzy historii Polski w okresie 1795-1918 oraz promocja szkoły w środowisku lokalnym i integracja środowisk szkolnych z powiatu sztumskiego. Rywalizacja drużyn odbywała się w konkurencjach wiedzowych i sportowych.Uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą i sprawnością fizyczną (zręcznością). Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Bardzo miłym dla nas wydarzeniem było indywidualne wyróżnienie Huberta Tomczaka, który jako jedyny z wszystkich uczestników znał odpowiedź na pytanie: Komu Polska wypowiedziała wojnę w XX wieku?

Organizatorzy zadbali o poczęstunek i miłą atmosferę.

Sztafeta STO na STO

Utworzono dnia 29.11.2018, 20:08