Test kompetencji trzecioklasistów

Utworzono dnia 25.04.2017

Uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły 25 kwietnia przystąpili do pisania Ogólnopolskiego Sprawdzianu Trzecioklasisty z OPERONEM i Gazetą Wyborczą. W tym roku nieco zmieniła się formuła sprawdzianu, gdyż dzieci oprócz części z języka polskiego i matematyki, mierzyły się z częścią przyrodniczą. Uczniowie zgodnie z procedurami obejrzeli film będący integralnym elementem sprawdzianu, otrzymali testy i naklejki do pierwszej części (język polski), wysłuchali instrukcji            i w ciągu czterdziestu pięciu minut rozwiązywali test. Po piętnastominutowej przerwie – te same procedury i test z matematyki, a po nim ostatni - z przyrody. Do zdobycia było 46 punktów, po 20   z języka polskiego i matematyki oraz 6 z mini testu z przyrody. W kolejnych dniach nauczyciele będą wprowadzali do systemu wyniki testów, co umożliwi przygotowanie raportu na temat wyników. Już czekamy na nie z niecierpliwością.

Test kompetencji

Utworzono dnia 25.04.2017, 20:57