Uroczystość Nadania Szkole Imienia

Utworzono dnia 27.10.2017

Po tygodniach wzmożonych wysiłków uczniów (przygotowali wystąpienia, prace plastyczne…), rodziców i nauczycieli (mozolnie wykonywali dekoracje na salę sportową, korytarze szkolne i do klas lekcyjnych) oraz panów, którzy pomagali zawieszać dekoracje w sali, pań ze Stowarzyszenia Razem dla Bruku, które wieczorami przygotowywały upominki dla gości, absolwentki - Ani Capek, która malowała dla nas portret patronki… nareszcie wszystko było gotowe na długo wyczekiwany dzień.

W dniu 26 października, w urodziny Patronki, szkoła w Bruku w sposób uroczysty otrzymała Imię Wandy Chotomskiej. W obecności znamienitych gości uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej w intencji szkoły a potem zebraliśmy się w sali gimnastycznej, która tego dnia swoją dekoracją nawiązywała do podróży w krainę wyobraźni, symbolizowanej przez zawarty w logo szkoły latawiec. Uroczystość poprowadził dla nas Pan Sławomir Buzanowski - dyrektor domu Kultury w Starym Dzierzgoniu. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości, swoje przemówienie wygłosiła Pani dyrektor - Dominika Kulik. Następnie pani Wiesława Grzegowska - przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Dzierzgoniu odczytała uchwałę Rady Miasta Dzierzgonia o nadaniu imienia szkole, po czym w okolicznościowych przemówieniach wystąpili: starsza wizytator - Pani Stanisława Gurbowicz z Kuratorium Oświaty w Gdańsku z Delegatury w Tczewie, Wiceburmistrz Dzierzgonia- Pani Alicja Podlewska, Przewodnicząca Rady Powiatu - Pani Jolanta Szewczun, Pani Ewa Chotomska - autorka wielu programów telewizyjnych dla dzieci i tekstów piosenek a prywatnie - córka naszej patronki. Miłe słowa i życzenia otrzymaliśmy także od pana Dariusza Browarczyka - Opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Dzierzgoń, sołtysa - Pana Mieczysława Linka, przewodniczącej związków zawodowych NSZZ Solidarność - Pani Elżbiety Charmułowicz, zaproszonych na uroczystości dyrektorów dzierzgońskich szkół i Dzierzgońskiego Domu Kultury oraz Rady Rodziców i byłych pracowników.

Uczniowie z tej okazji przepięknie zaprezentowali się w programie artystycznym poświęconym twórczości Pani Wandy Chotomskiej. Przedstawiony został krótki życiorys Patronki, szkolny chórek zaśpiewał wybrane piosenki Jej autorstwa, trzecioklasistki recytowały wierszyki Pani Chotomskiej a w ramach Koła Artystyczno - Liturgicznego siódmoklasiści przygotowali przedstawienie „Kareta z piernika” na podstawie książeczki autorstwa naszej Patronki. W programie znalazło się też miejsce dla naszej absolwentki - Alicji Sobocińskiej, która nam zaśpiewała klimatyczne, jesienne utwory.

Naszych gości obdarowaliśmy upominkami przygotowanymi przez panie ze Stowarzyszenia Razem dla Bruku. Prześliczne sówki nad książką z logo naszej szkoły zrobiły na obdarowanych miłe wrażenie. Szacowni goście mogli też zwiedzić szkołę, podziwiać wystawę prac dzieci oraz dokonać wpisu w księdze pamiątkowej.

Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek, przygotowany przez zawsze gotowych do pomocy Rodziców, nauczycieli oraz młodzież uczącą się w dzierzgońskiej szkole im. C. K. Norwida, która też obsługiwała gości.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy poprzez swoją pracę i  wszelkie wsparcie przyczynili się do tego, by nasza uroczystość mogła wypaść tak pięknie.

26 października 2017

Utworzono dnia 27.10.2017, 19:31

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.