Wycieczka do Miniąt

Utworzono dnia 23.06.2017

Wychowawcy klas IV - VI w dniu 21 czerwca 2017 roku zabrali swoich uczniów na wycieczkę do pracowni ceramicznej pani Ewy Filipowicz w  Miniętach. Zarówno uczniowie, jak i chętni nauczyciele wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Z własnoręcznie wyrobionej gliny formowali różne przedmioty, co okazało się nie takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Zajęcia były ciekawe i wciągające, zwłaszcza dla Krystiana Skurtysa z klasy IV, który nie mógł oderwać się od pracy z gliną nawet, gdy zajęcia dobiegły końca. Od ugniatania tego plastycznego tworzywa nie odciągnęły go ani ciasteczka , którymi częstowała gospodyni, ani kiełbaska z ogniska, którą dzieci piekły po zajęciach. Pani Ewa Filipowicz widząc zapał młodego twórcy podarowała mu trochę gliny do domu, by mógł kontynuować zabawę. Wyjazd dostarczył dzieciom (i nie tylko) twórczych przeżyć i wiele radości.

GALERIE:

Warsztaty ceramiczne w Miniętach