Wycieczka do Urzędu Skarbowego

Utworzono dnia 24.03.2017

W czwartek 24 marca uczniowie klasy V i VI pod opieką pani Ewy Antonowicz i Haliny Jankowskiej-Wójcik odwiedzili malborski Urząd Skarbowy. W ramach akcji edukacyjnej pod nazwą „Weź paragon” koordynowanej przez Ministerstwo Finansów, nasi podopieczni zostali oprowadzeni po budynku, zapoznani z charakterem pracy urzędu i podstawową wiedzą na temat podatków. Ponadto uczniowie poznali korzyści, jakie płyną z  otrzymywania paragonów (możliwość reklamacji zakupionego produktu, wspieranie uczciwej konkurencji, porównywanie cen, zmniejszanie „szarej strefy”). Frajdę przyniosła dzieciom możliwość samodzielnej obsługi kasy fiskalnej. Po wizycie w Urzędzie Skarbowym, wystarczyło czasu na posiłek w Mac Donaldzie oraz spacer w pobliżu malborskiego zamku.

W Urzędzie Skarbowym w Malborku

Utworzono dnia 24.03.2017, 20:05