Wycieczka szkolna

Utworzono dnia 07.06.2017

Klasy młodsze ze swoimi wychowawczyniami, panią dyrektor i kilkoma uczniami z klas starszych wyjechały 6 czerwca na wycieczkę do Gdańska i na Westerplatte.

Pierwszym przystankiem naszych wycieczkowiczów była usytuowana na gdańskiej Starówce manufaktura artystyczna „Ciuciu Cukier Artist”. Pracownicy tego miejsca bez pomocy maszyn wyrabiają lizaczki, cukiereczki, karmelki… a wszystko na oczach zainteresowanych dzieci i dorosłych. Oczywiście w tym sklepiku nasi uczniowie skorzystali z okazji, by zakupić słodycze, jakich nie znajdzie się w supermarketach.

Kolejnym punktem programu był rejs statkiem z gdańskiej przystani aż do  Westerplatte. Uczestnicy wycieczki delektowali się miłym kołysaniem statku, niecodziennymi  widokami i piękną pogodą. A potem na Westerplatte nastąpiła chwila zadumy nad historią wybuchu II wojny światowej, dzielną obroną wybrzeża przez załogę nadmorskiego batalionu i modlitwa nad grobami poległych obrońców ojczyzny.

W drodze powrotnej autokar zatrzymał się w Tczewie na mały posiłek w MC Donald’sie, co zawsze jest dla naszych dzieciaków dodatkową atrakcją. Po południu wszyscy wrócili do domu zmęczeni ale zadowoleni, pełni wrażeń i z mnóstwem najróżniejszych pamiątek z wyjazdu.

Fotki z wycieczki

Utworzono dnia 07.06.2017, 18:10