Wyjazd do teatru

Utworzono dnia 29.11.2018

W środę 28 listopada wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne. Najpierw do teatru w Elblągu, gdzie gościnnie występowali aktorzy Panteatru z Wrocławia pojechały dzieci młodsze a na późniejszą godzinę i na kolejne przedstawienie dojechały klasy IV-VIII. Młodsi oglądali spektakl „Titelitury” - adaptację baśni braci Grimm. Jest to opowieść o córce młynarza, która z pomocą skrzata Titeliturego (w tłumaczeniach występującego także pod imieniem Rumpelsztycki) zostaje żoną króla.

Starsi uczniowie natomiast za sprawą odpowiedniej scenografii przenieśli się do dawnego Londynu, gdzie najsłynniejszy z detektywów - Sherlock Holmes z doktorem Watsonem rozpracowywali jedną z piekielnie trudnych spraw kryminalnych. Reżyser spektaklu - Kamil Kulda postawił na styl noir. W sztuce uwidaczniał się on silnymi kontrastami dotyczącymi zarówno gry światła i cienia, jak i muzyką, które wspólnie budowały zmieniającą się atmosferę na scenie. Była to zupełnie inna adaptacja przygód Holmesa, niż te, które można zobaczyć na szklanym ekranie. Dla dzieci młodszych niektóre sceny nie do końca były czytelne, toteż w drodze powrotnej padło wiele interesujących pytań i dużo ciekawych opinii na temat gry aktorskiej oraz konkretnych scen. Obcowanie z teatrem „na żywo” zawsze wzbudza duże emocje, więc wyjazd należy do udanych.