Listopad 2013

Utworzono dnia 28.11.2013

8.11. Na ten dzień pani Ewa Antonowicz, razem z uczniami klasy IV, przygotowała uroczysty apel                  z okazji Święta Niepodległości.  Mogliśmy posłuchać wierszy i  pieśni o tematyce patriotycznej, poznać najważniejsze wydarzenia związane z utratą niepodległości i jej odzyskaniem    w 1918 roku. Po apelu pani Ela Sobocińska wręczyła nagrody uczniom biorącym w konkursie plastycznym, którego bohaterem był Jan Paweł II. Laureatami zostali Michał Dordzik, Antosia Klemarczyk, Łukasz Jasieniecki   i Bartosz Górczyński.
Uczniowie naszej szkoły, uczęszczający na zajęcia pozalekcyjne z matematyki  w ramach projektu „Równy start w przyszłość ”mieli bardzo pracowity tydzień. 16.11.b. r. wyjechali  na wycieczkę do Centrum Nauki Eksperyment  w Gdyni, gdzie mogli się uczyć i dobrze bawić jednocześnie. Najbardziej podobało im się „madejowe łoże   i „kabina krzyku”. Wrócili zmęczeni  ale bardzo uradowani.
19. 11. Odbyły się warsztaty matematyczne dla rodziców i uczniów (również w ramach tego projektu).Pani Ewa Antonowicz przygotowała dla wszystkich zadania związane z figurami przestrzennymi. W zajęciach dzieci rywalizowały z rodzicami. Obie strony mocno zaangażowały się w zabawę, a wspólna praca zacieśniła kontakty.

23.11. Tego dnia odbył się w Czerninie matematyczny konkurs „Czar par”. W rywalizacji brały udział drużyny ze szkół podstawowych. Byliśmy najmłodszym zespołem – reprezentowali nas uczniowie klasy IV. Organizatorzy przygotowali bardzo interesujące i zróżnicowane zadania , zadbali o miłą atmosferę. Był poczęstunek i nagrody dla zwycięzców.
Również tego dnia odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Dzierzgoński Kubek”. Niestety, jury nie było dla nas zbyt łaskawe i jedyną nagrodę zdobyła uczennica pierwszej klasy Kamila Gałucha. Bardzo się cieszymy i gratulujemy.
30.11. Mamy się czym pochwalić. Krzysztof Rybicki , uczestnik zajęć pozalekcyjnych z technologii informacyjnej, prowadzonych przez panią Halinę Wójcik, zdobył pierwszą nagrodę w powiatowym konkursie „Powiat Sztumski-Moja Mała Ojczyzna”. Zadanie konkursowe polegało na zrobieniu prezentacji multimedialnej przedstawiającej nasz powiat . Serdecznie gratulujemy, zwłaszcza, że szkolna  „pracownia komputerowa” do najnowocześniejszych nie należy.

2.12. Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, spora grupa pracowników szkoły i rodziców włączyła się do akcji „Szlachetna Paczka”. Organizacją przedsięwzięcia tym razem zajęła się pani Agnieszka Roszkowska.  Wszystkim za okazane serce bardzo gorąco dziękuję .
Czytelnikom Informatora życzymy Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.