Marzec 2012

Utworzono dnia 03.03.2012

Co w Bruku piszczy…

Początek marca. Chociaż na dworze zimno,  w szkole pojawiły się pierwsze wiosenne dekoracje, zakwitły różnokolorowe tulipany i od razu zrobiło się wszystkim  cieplej. Jak co roku, o tej porze dzieci przygotowują prace na konkurs „ Jak ochraniać i pomagać zwierzynie w lesie i na polach”. Zwycięzców poznamy pod koniec miesiąca.
Zakończyła się rekrutacja do kolejnego projektu unijnego pod nazwą „Równy start w przyszłość”. W naszej szkole  46 uczniów będzie uczestniczyć  w zajęciach pozalekcyjnych z matematyki, przyrody, informatyki, języka angielskiego oraz w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych i zajęciach logopedycznych.

8 marca. Mimo, że Dzień Kobiet to trochę zapomniane święto, nasi panowie (wszyscy dwaj) pamiętali o nas i zostałyśmy obdarowane pięknymi kwiatami i pysznymi słodkościami. Serdecznie dziękujemy! Postaramy się nie zapomnieć o Dniu Chłopaka.

14 marca. Ogłoszono wyniki ogólnopolskiego próbnego sprawdzianu uczniów klas VI zorganizowanego przez wydawnictwo Operon. Ku zaskoczeniu i piszących i sprawdzających wypadliśmy całkiem dobrze; średnia krajowa – 25,32, wojewódzka – 24,71, nasi szóstoklasiści osiągnęli średnią – 25,92. Mamy nadzieję, że 3 kwietnia nie będzie gorzej, a cichutką, że może nawet lepiej.

17 marca. Pan Leon Sekuła zorganizował w naszej wsi  kolejną sportową imprezę. Tym razem był to Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza. Zgłosiło się nadspodziewanie  wielu zawodników i zawodniczek.  Zwyciężyła drużyna Mlekołaki z Dzierzgonia. W imieniu organizatorów chciałabym serdecznie podziękować sponsorom: panu Kazimierzowi Szewczunowi,  panu Mieczysławowi Linkowi – sołtysowi naszej wsi, państwu Brzezińskim– sklep „U Joli” w Bruku.

20 marca. 18 stycznia w związku z 70 rocznicą śmierci Janusza Korczaka, sejm zainaugurował obchody roku Korczaka. Dlatego zaprosiliśmy teatr Mag z Torunia z przedstawieniem według powieści tego pisarza „Król Maciuś I”. Spektakl w zabawny sposób mówi o  rzeczach ważnych nie tylko dla dzieci: o mechanizmach sprawowania władzy, odpowiedzialności, szacunku dla życia czy odwadze. Myślę ,że przedstawienie sprowokuje nauczycieli do przybliżenia uczniom sylwetki tego wielkiego przyjaciela dzieci.
Tego samego dnia odbył się II  etap Wiosennego Szkolnego Konkursu Orograficznego, który zorganizowała pani Dominika Kulik. Najlepiej z ortografią poradzili sobie: Michalina Mątecka, Aleksandra Jasieniecka, Martyna Mirończuk, Klaudia Dziewic, Wiktoria Lipińska, Krzysztof Rybicki. Finał tego konkursu planujemy na maj.

21 marca. Postanowiliśmy definitywnie rozstać się z zimą. Uczniowie klasy V z wychowawczynią panią Ewą Antonowicz przygotowali część artystyczną,  a potem poszliśmy, przy wtórze różnych bardzo „głośnych” instrumentów, na spacer z Marzanną, by ją na koniec spalić. Wierzymy, że wiosna zostanie z nami na dłużej.

W przyszłym tygodniu czeka nas turniej ruchu drogowego BRD,  organizowany przez szkołę w Bągarcie oraz Powiatowy Konkurs Mitologiczny, w którym nasi uczniowie corocznie biorą udział.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.