Październik 2013

Utworzono dnia 23.10.2013

15.10.
Niezwykle ważny dzień wżyciu szkoły; Dzień Edukacji Narodowej jak zawsze łączymy ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. Podczas uroczystego apelu podopieczni pani Marii Chrześcijańskiej zaprezentowali szeroką gamę swoich umiejętności. Śpiewali piosenki i mówili wiersze. Musieli również zdać egzamin przygotowany dla nich przez uczniów kl. VI. Trzeba było odpowiedzieć na trudne  pytania oraz z zawiązanymi oczami rozpoznać różne smaki. Po egzaminie nastąpił podniosły moment ślubowania i pasowania „pierwszaków” na uczniów naszej szkoły. Na zakończenie nasi najmłodsi (już) koledzy otrzymali drobne upominki.
W drugiej części apelu były życzenia dla wszystkich pracowników szkoły, również dla tych, którzy już z nami nie pracują. Potem nastąpił uroczysty  moment wręczenia nagród dyrektora szkoły. W tym roku otrzymały je panie: Ewa Antonowicz i Halina Jankowska- Wójcik. Serdecznie gratulujemy.

21.10.
W Sztumie, w ramach Powiatowych Igrzysk Szkolnych,  odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Wiejskich . Nasza drużyna pod opieką pana Sebastiana Cierlickiego zajęła III miejsce. Cieszymy się bardzo.
22.10.
Uczniowie naszej szkoły  pojechali na Gminny Turniej Unihokeja do Dzierzgonia. Z radością informujemy, że chłopcy zajęli I miejsce, a dziewczęta, II. Dawno nie wrócili z żadnych zawodów z taką dumą i radością.
23.10.
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wykładzie na temat szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie odbyło się w Bągarcie w ramach programu „Podniesienie jakości usług medycznych w gminie Dzierzgoń”. Mam nadzieję, że dzieci wezmą sobie do serca rady i przestrogi , jakie usłyszały podczas tego spotkania.
24.10
Do naszej szkoły przyjechał pan Wiesław Piechota, autor terapeutycznych bajek i wierszy dla dzieci. Spotkał się z uczniami klas I-III. Pisarz prezentował bohaterów swoich książek i zachęcał dzieci do czytania , nie tylko własnych utworów.