Styczeń 2014

Utworzono dnia 30.01.2014

7.01.2014
    Wróciliśmy do szkoły po niemal dwutygodniowej przerwie stęsknieni i wypoczęci. Zanim jednak rozeszliśmy się do domów na świąteczny wypoczynek , 20 grudnia obejrzeliśmy jasełka i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Na apel, który zorganizowała pani Ela Sobocińska ,przyszli również rodzice i ksiądz proboszcz, dzięki czemu brzmiały one znacznie lepiej i donośniej. Później był czas na słodki poczęstunek.

9.01.
Uczniowie klasy VI pisali próbny sprawdzian zorganizowany przez wydawnictwo Operon. Wydaje mi się, że uczniowie mieli dosyć trudne zadanie, gdyż tekst do samodzielnego czytania dotyczył technik modulacji głosu w teatrze, a i zadania z matematyki były nie tyle skomplikowane, co pracochłonne. Nie spodziewamy się więc satysfakcjonujących wyników. Oby pierwszego kwietnia było lepiej.

10.01
Jak każdego roku próbujemy pomóc  Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zebraliśmy 178 złotych, które przekazaliśmy podczas imprezy w Dzierzgoniu.
17.01.
 Niezwykle miłe święto  - Dzień Babci i Dziadka. Musieliśmy je zorganizować kilka dni przed terminem, bo od poniedziałku zaczynamy ferie zimowe. Jak co roku, uroczysty apel przygotowały panie: Iwona Czertowicz, Agnieszka Roszkowska i Maria Chrześcijańska. Wnuczęta starały się zaprezentować Babciom i Dziadkom z jak najlepszej strony. Były wiersze, piosenki , laurki i gorące życzenia. No i oczywiście skromny poczęstunek. To wyjątkowo ważne święto  chociaż raz w roku pozwala powiedzieć naszym Babciom i Dziadkom , jak bardzo Ich kochamy i szanujemy .
18.01.
Koniec semestru to okazja, by pochwalić  uczniów za sukcesy w nauce i bardzo dobre zachowanie.
Kl. I. – G. Tomczak, A. Klemarczyk, K. Chwesiuk, K. Gałucha, A. Fliszek
Kl. II. – K. Mątecki