Wiosna 2011 w Bruku

Utworzono dnia 01.03.2011

Marzec 2011  zaczął się niezwykle przyjemnie –4 marca  drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła II miejsce w Mistrzostwach Gminy Tenisa Stołowego,  a   W Dzień Kobiet  w szkole zaczerwieniło się od tulipanów, które dostałyśmy wraz z życzeniami od naszych Panów. Na zdjęciu jeden z nich

22 marca, spragnieni słońca i ciepła,  stwierdziliśmy, że czas już przywitać wiosnę .  Wcześniej uczniowie klasy IV, przygotowani przez panią Dominikę Kulik, zaprezentowali program artystyczny, którego głównym tematem była, oczywiście, wiosna i zmieszanie jakie często powoduje w naszym życiu. Bohaterem tego przedstawienia był bowiem bocian, który nieszczęśliwie zakochał się w ...żabie. Później z kolorowymi kukłami i  różnymi hałasującymi przedmiotami przemaszerowaliśmy przez wieś strasząc zimę i ...mieszkańców. Na polnej drodze, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, kukła Marzanny została spalona. Jednak patrząc rano na termometr, można sądzić, że zima nie bardzo się nas boi.

Pod koniec marca w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu odbyły się Powiatowy Konkurs Matematyczny i Ortograficzny dla uczniów klas III. Dwóch uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego w Gdańsku : Krzyś Rybicki pojedzie na „ zawody ortograficzne”, a Sebastian Mazurek na „matematyczne”. Gratulujemy laureatom i Ich wychowawczyni pani Agnieszce Roszkowskiej.

28 marca odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Pierwsze miejsce i udział w zawodach powiatowych  wywalczyła drużyna z Bruku w składzie: Piotr Pyrek, Piotrek Świerczyński i Olek Tomaszewski.

Przełom marca i kwietnia był bardzo pracowity. 31.03. uczniowie klasy III przystąpili  do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji organizowanego przez wydawnictwo Operon, a 5 kwietnia szóstoklasiści napisali sprawdzian podsumowujący Ich naukę w szkole podstawowej. Czekamy na wyniki