Czwartek 17 kwietnia

Utworzono dnia 08.05.2023

Czwartek 27 kwietnia -  dzisiaj działo się u nas dużo. Z samego rana uczniowie klasy V pojechali z panią Ewą Antonowicz do Dzierzgonia, by wziąć udział w obchodach Światowego Dnia Sprzeciwu Przeciwko Biciu Dzieci.  Zaakcentowali swą obecność niebieskimi wiatraczkami, jeden był nawet sporych rozmiarów. Po wystąpieniu Pani Burmistrz, Lena Chwesiuk, w imieniu wszystkich naszych uczniów podpisała petycję z apelem przeciwko przemocy fizycznej wobec dzieci. Tego samego dnia odbył się u nas Gminny Turniej BRD. Szóstoklasiści, w części praktycznej, musieli pokonać rowerowy tor przeszkód i wykonać praktyczne ćwiczenia w miasteczku rowerowym. Potem rozwiązywali testy. Jako gospodarze okazaliśmy się  niezbyt gościnni i zajęliśmy pierwsze miejsce. Kolejne zmagania czekają Nas 9 maja  na Turnieju Powiatowym w Czerninie. Dziękujemy za przeprowadzenie konkursu panu Sebastianowi Cierlickiemu. Odwiedziła nas też, razem z kotkiem Krokusem,  pani Joanna Grzegowska, wolontariusza z Kociej Farmy w Dzierzgoniu. Rozmawiała z dziećmi o tym, jak ważne są właściwe relacje między ludźmi i zwierzętami, podziękowała też uczniom i pracownikom szkoły za zbiórkę karmy, którą prowadziła pani Magda Komorowska.

GALERIE:

Wizyta p. Grzegowskiej z Kociej Farmy w Dzierzgoniu