Dzień Matematyki

Utworzono dnia 14.03.2024

Stosownie do okoliczności, uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki. Zapisując dzisiejszą datę w kolejności: marzec - trzeci miesiąc, czternasty dzień - uzyskujemy wartość liczby Pi =3,14, dlatego ten dzień nazywany jest także Dniem Liczby Pi.

Od rana wielu uczniów ze starszych klas rozwiązywało zadania matematyczne dla chętnych, rozmieszczone na korytarzu szkolnym, gdyż żal było sobie odmówić zdobycia nagrody w postaci dodatkowej piątki z matematyki.
            Po zadaniach indywidualnych przyszedł czas na wspólną matematyczną zabawę. Panie od matematyki podzieliły klasy starsze na pięcioosobowe zespoły (w każdym zespole byli uczniowie różnych klas) i przydzieliły ciekawe zadania. Zaczęło się od łamania głowy nad układaniem tangramów w magiczny kwadrat i według wzorów. Ci, którym zadanie sprawiło trudność, mogli liczyć na pomoc grupy i podpowiedzi prowadzących :) Następnie należało rozwiązać krzyżówki z pojęciami matematycznymi a później sudoku, które okazało się dla większości najtrudniejszym zadaniem. Było też losowanie nagrody głównej - dużej tabliczki czekolady, ale jak to w prawdziwym lotto, szansa na wygraną była niewielka, więc czekolada została podzielona a pani dyrektor uhonorowała zmagania uczniów z Królową Nauk częstując wszystkich łakociami.

Dzień Matematyki

Utworzono dnia 14.03.2024, 18:51