Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Utworzono dnia 31.05.2023

Zaczęliśmy przygotowania już z samego rana. Do powieszenia były dziesiątki kolorowych baloników, wesołe napisy i dekoracje. Chcieliśmy, aby szkoła wyglądała pięknie, kiedy pojawią się bohaterowie dzisiejszej uroczystości i ich rodzice. Wśród zaproszonych gości były też przedszkolaki z Żuławki Sztumskiej. O godzinie dziewiątej pani Dyrektor przywitała serdecznie wszystkich i złożyła dzieciom najlepsze życzenia. Potem – występy uczniów. Na zakończenie chór złożony z pracowników szkoły zaśpiewał piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasza są”. Teraz przyszedł czas na zabawę. Zaczęło się od podchodów, podczas których dzieci i rodzice z wielkim zaangażowaniem szukali porozrzucanych kartek z numerami, by potem odpowiadać na pytania do nich przypisane. Pojawiły się też dmuchańce, przyjechali strażacy z Bągartu . Chętni mogli sobie zrobić zdjęcia na prawdziwym Harleyu. Pani Barbara Chwesiuk z naszej świetlicy zafundowała dzieciom zabawne tatuaże i malunki na twarzach. Wiele emocji dostarczyło wszystkim przeciąganie liny i biegi w workach. Oczywiście nie zabrakło atrakcji kulinarnych. W kawiarence można było skosztować przeróżnych słodkości przygotowanych przez mamy albo zjeść pyszną kiełbaskę z grilla. Była też wata cukrowa, jak na prawdziwy festyn przystało. Na koniec posprzątaliśmy śmieci i pełni wrażeń poszliśmy do domu odpocząć.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i z wielkim zaangażowaniem nam pomagali, serdecznie dziękujemy.

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Utworzono dnia 31.05.2023, 19:40