Majowe Święta Polaków

Utworzono dnia 30.04.2017

Święta majowe

Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 maja uroczyście obchodziliśmy tuż przed weekendem majowym, w piątek, 28. 04. 2017r. Podczas uroczystego apelu, uczniowie klasy VI przygotowani przez panią Olgę Sołdaczuk i pana Sebasiana Cierlickiego przedstawili nam genezę i idę obchodzenia tych świąt. Zatem przypomniana została historia strajków i walki o prawa robotników, rocznica wstąpienia do Unii Europejskiej, symbolika barw narodowych, oraz znaczenie uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji            w 1791 roku. Patriotyczny charakter obchodzonych świąt podkreśliły biało - czerwone dekoracje i galowe stroje dzieci.

Konkurs historyczny

Klasy IV - VI swoją wiedzę na temat historii uchwalenia konstytucji 3 maja mogły sprawdzić    w konkursie wiedzy przygotowanym przez panią Ewę Antonowicz. Szóstoklasiści zdeklasowali pozostałych: I miejsce zajęła Emilia Klemarczyk, II - Adrianna Skrzeczkowska a III - Jakub Zaporowicz. Gratulujemy!

Majowe Święta

Utworzono dnia 30.04.2017, 08:44