Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Poezji

Utworzono dnia 21.03.2024

21 marca odbył się Dzień Poezji w Pierwszy Dzień Wiosny. Najpierw rozprawiliśmy się z Marzanną, bo dość mamy zimy i chłodu. W tym roku rozebraliśmy zimową pannę na czynniki pierwsze i posortowaliśmy jej członki do odpowiednich pojemników, by w ten sposób przypomnieć sobie jak należy segregować śmieci.

Gdy uporaliśmy się z Panią Zimą, z utęsknieniem wołaliśmy Wiosnę. Nasze prośby przyniosły rezultat, bo wyczekiwana Wiosenka przyszła na nasze wezwania. O dziwo, wyglądała jak pani Iwonka Czertowicz- inicjatorka naszego Dnia Poezji sprzed lat. Przybyła z  kolejnym gościem- panią Wiesią Synak, co bardzo nas ucieszyło.

Po powitaniach rozpoczęliśmy recytacje. Przedstawiciele kolejnych klas prezentowali wiersze znanych i mniej znanych autorów w pojedynkę lub z kolegami. Wystąpiła także pani Ela Sobocińska oraz pani Iwona Czertowicz.

Pani dyrektor Adrianna Pielak podziękowała recytatorom i wręczyła im drobne upominki.

Spotkanie całej społeczności szkolnej to dobra okazja, by wręczyć nagrody uczestnikom konkursu fotograficznego. Pani Agnieszka Roszkowska oraz pani  Anna Grzywińska zaproponowały uczniom klas 1-3 poszukiwania wiosny z aparatem fotograficznym i ogłosiły konkurs „Zwiastuny wiosny w obiektywie”. Prace, na których dzieci wytropiły wiosnę aparatem, można obejrzeć na gazetce szkolnej a jej autorzy otrzymali piękne dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk organizatorek i pani dyrektor. Gratulujemy pięknych prac: Zosi Tietz, Kai Marczuk, Antkowi Szwedowskiemu, Antkowi Stępkowskiemu, Filipowi Mackiewiczowi, Oliwierowi Leszczyńskiemu, Marcie Kowalczyk, Gabrysi Trzaska, Basi Ołowskiej oraz Julii Mackiewicz.

Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Poezji

Utworzono dnia 21.03.2024, 19:13