Święta tuż, tuż…

Utworzono dnia 28.12.2017

Rozbrzmiewające w udekorowanych klasach kolędy, wystawy świątecznych prac plastycznych - to znak, że niebawem święta! W ostatnim tygodniu rozstrzygnięto konkurs: „Magia Świąt” ogłoszony przez p. Olgę Sołdaczuk, podczas którego nagrodzono najpiękniejsze stroiki świąteczne. Ich autorki: Gabrysia Tomczak (I miejsce), Amelia Langowska (II miejsce), Agatka Pietrzak (III miejsce) zostały uhonorowane upominkami i okolicznościowymi dyplomami. 21grudnia, po skróconych lekcjach odbyła się Szkolna Wigilia, na którą składał się symboliczny wigilijny posiłek (barszczyk i pierogi oraz ciasto) dla wszystkich uczniów, przedstawienie jasełkowe, rozstrzygnięcie konkursów świątecznych, okolicznościowe życzenia Pani Dyrektor i wspólne kolędowanie. W tym roku całej szkolnej społeczności wydarzenia przedstawiające narodziny Jezusa, przybliżyła klasa IV przygotowana przez p. Elżbietę Sobocińską. Choć w nieco zmniejszonej obsadzie (autobusy nie dowiozły tego dnia części uczniów), mali aktorzy w pięknych kostiumach zrobili duże wrażenie na publiczności. Kolejne klasy zaprezentowały przygotowane kolędy. W konkursie kierowanym do całej społeczności szkolnej na najpiękniejszą ozdobę choinkową bezkonkurencyjna okazała się p. Ewa Antonowicz, której bombki każdy chciałby mieć na swojej choince. Wyłonienie kolejnych nagród nie było łatwe (dużo pięknych prac!)  II miejsce przyznano Nikoli Kolasie z IV klasy a III - Oliwii Neidrowskiej z klasy III. W konkursie na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną zwyciężyła klasa IV i V. W przypadku klasy IV to duża zasługa Rodziców,  którzy przygotowali z dziećmi ozdoby do klasy. A teraz… zasłużona przerwa świąteczna!

Utworzono dnia 28.12.2017, 18:46